קוראי היקרים – שלום :smile:

רצ"ב קישור למאמר מעניין על חשיבות קיומה של יחידה בארגון שאחראית על ניהול התוכן – יחידה אשר קובעת את מדיניות הארגון לגבי פרסום תכניה (תוכן = מסמכים/דוחות/הצעות מחיר וכו' שכותבים עובדי הארגון.  צרכני התוכן = עובדי הארגון/ לקוחותיו).

חיוניות תפקודה ניכרת בעיקר כאשר הארגון משנה את מערכת ניהול התוכן הקיימת (CMS – content management system ) במערכת ניהול תוכן חדשה ; בזמן זה רק ניהול מרכזי של התכנים יכול לפקח על כך שתכנים חיוניים לא יאבדו, ומאידך – שתכנים מיותרים יימחקו.

מצאה חן בעיניי במיוחד גישתו של מחבר המאמר לכך שלכל מסמך יש "אבא/אמא" – יש מישהו שאחראי להחליט האם המסמך החדש צריך שיופיע במערכת הניהול, מהן מילות המפתח שיש לשייך לו (תגים), תחת אלו קטגוריות יש לתלות את המאמר (במערכת ניהול אחת מסמך יכול להיות משויך לקטגוריה מסוימת בעוד שבמערכת החדשה יכול להיות שהקטגוריות הן שונות ולכן המסמך יצטרך להיות משויך לקטגוריה בשם אחר ואולי אף למספר קטגוריות). יחידת הניהול המרכזית אחראית למנות את אותם "הורים" למסמכים השונים ולאפשר להם לקחת החלטות לגבי חשיבות התכנים, אפיונם וקהל היעד שלהם.

מנהלי התכנים עובדים, עקב בצד אגודל, מול יחידת התוכן המרכזית. היחידה קובעת את נהלי העבודה ומפרסמת זאת כמדריך המסייע למנהלי התכנים, הכל בהתאם לאסטרטגיה ולטקטיקה הארגונית באשר לתהליך העברת הנתונים למערכת החדשה.

אני מניחה שזה נשמע טרויאלי אך – ולא כך היא :smile:
מדובר, למעשה, על תהליך שינוי של הארגון – אבולוציה ארגונית.

והמסמכים? הם מתעדי השינוי שחל בדגשים של פעילות הארגון – פריט מידע שהיה חיוני ביותר ו/או לקוח חשוב שרוב משאבי הארגון הופנו בכדי לספק לו שירות יכולים לאבד, במהלך הזמן, את מעמדם ואז, או-אז, מסמכים אחרים/לקוחות אחרים מהווים את מרכז העשיה – ועל כן חשיבותם גדלה.

הדינמיקה הזו מזכירה לי את תורת הרב-מערכת , אותה פיתח פרופ' איתמר אבן-זוהר.
תורת הרב-מערכת  על אופיה של הדינמי של התרבות – דינמיקה אשר מתבטאת ביחסים משתנים – כל העת – בין מרכז לבין שוליים, ולעיתים אף בחילופים של ממש שבמהלכם/לאחריהם השוליים הופכים למרכז והמרכז נהדף לשוליים.

להבנתי, תורת הרב-מערכת מתאימה למעשה לכל מערכה שבה קיימת דינמיקה – מדינה, עיר, ארגון ואף – משפחה.

קרדיט:

זה שם המאמר 

Developing a Content Maintenance and Governance Strategy/ Seth Earley

וזהו הקישור:

http://www.earley.com/knowledge/articles/developing-content-maintenance-and-governance-strategy

עד כאן,

:smile:

ליאורה בנימין –
Lior – FindOut

 

פורסם במקור ב- http://findout.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa-%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9c-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%90%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%a0%d7%99-cms-%e2%80%93-%d7%97%d7%a9%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa%d7%94-%d7%a9%d7%9c

כתיבת תגובה