המדריך המקוצר לשימוש באתר

אתר פורום ניהול הידע הוא רשת חברתית ומקור מידע לכל העוסקים בנושא ניהול ידע. הוא מאפשר לך לקרוא במהירות, להתעדכן, ליצור קשר עם חברים אחרים בפורום, לכתוב ולהשתתף בדיונים.

רשתות חברתיות שמות את האדם במרכז. לכן, דף הפרופיל שלך הוא המרכז שלך לכתיבה באתר, למעקב אחרי נושאים שלך בפורומים, לכתיבת פוסטים בבלוג ולקשר עם חברים באתר

מבחינה טכנולוגית, האתר מבוסס על פלטפורמת קוד פתוח WordPress ותוסף רשת חברתית BuddyPress

כמה אזורים מרכזיים באתר:

עמוד הבית

  • עמוד זה הוא שער הכניסה
  • העמוד מציג את התכנים שהתעדכנו לאחרונה ברשת החברתית ובדיונים שהתנהלו בקבוצות הדיון.
  • בעמוד זה תוכלו לנווט ולבצע פעולות דרך "התפריט האישי שלי" שם תוכלו לשנות הגדרות, להחליף תמונה, לכתוב הודעות ופוסטים ועוד.
  • ניתן גם לראות מי מחברי הקהילה מחובר עכשיו ולהרשם לקבלת ניוזלטר חודשי

אזור הפרופיל שלי

העמוד האישי מכיל את כל התוכן שיצרת, וכן את התוכן שציינת כמעניין אותך ואת/ה עוקב אחריו. מתוך אזור זה, תוכלו להגיע בקלות לכל המקומות שמעניינים אתכם.

 

activity

בסרגל הפעילויות תוכלו לראות את המידע על הפרופיל שלכם, הודעות ששלחתם או קיבלתם, חברים שלכם, קבוצות עניין אחריהן אתם עוקבים, פוסטים שאתם פרסמתם, וגם קבצים שאתם העלתם.

personal

בסרגל האישי תוכלו לראות את כל המידע עליו מומלץ שתתעדכנו, כגון תוכן שפרסמו החברים שלכם, תוכן שהתפרסם בקבוצות שאתם עוקבים אחריהן או תכנים שסימנתם כמועדפים.

אזור החברים

רוצים להגדיל את הרשת החברתית שלכם, להכיר עוד מומחים בתחום, לחזק קשרים חלשים? הציעו חברות לאנשים שאתם מכירים או רוצים להכיר, צרו שיחה, דיאלוג ובעיקר – אווירה של קהילה.

אזור הדיונים

אזור הדיונים הוא המקום בו אתם מוזמנים לשאול שאלות, לקבל תשובות, לשתף ברעיונות ובמחשבות, להעלות דוגמאות לעבודות שעשיתם ועוד….

מניסיון העבר למדנו, שככל שיש פחות  קבוצות דיון, ככה יש יותר תנועה בקבוצה. לכן, הוקמו מספר מצומצם של קבוצות דיון אשר עוסקים בהיבטים שונים של עולם ניהול הידע.

חשוב מאוד!! כדי לקבל עדכונים קבועים על הדיונים המתקיימים בקבוצת הדיון יש להירשם לקבוצה. 

באופן אוטומטי, כל חבר קהילה רשום לקבוצת הדיונים הכללית, אך לקבוצות האחרות יש להירשם.

אז קדימה – מוזמנים לשאול, להגיב!

אזור לכתוב (בלוגים)

ויש כאלה שרוצים לשתף בתובנות, ברעיונות בצורה של בלוג.

את כל הבלוגרים שבינינו אנו מזמנים להתחבר למנגנון אוטומטי ייחודי שפיתוחנו – כל מי שיש לו בלוג במקום אחר יכול להעביר לנו את ה- RSS של הבלוג שלו. כל פוסט חדש שהוא יכתוב, יתפרסם אוטומטית גם בפורום ניהול ידע ויהיה חסוף לכל הקהילה.

רוצים לכתוב פוסט חד פעמי או מזדמן בבלוג המשותף של הקהילה? היכנסו לאזור האישי שלכם, ולחצו על פוסטים > הוספת פוסט – תועברו ישירות לעריכה במסך העריכה של WordPress בו תוכלו לראות את כל הפוסטים שפרסמתם. ישנן הרשאות באזור זה המאפשרות לכם רק לשנות תכנים שלאתם יצרתם.

לחצו על add new בראש הדף וכת תוכלו לייצר בקלות פוסט חדש. כמובן שתוכלו לערוך רק את התכנים שאתם יצרתם.

אזור ללמוד

חדשים בתחום – רוצים ללמוד על ניהול ידע?

באזור ללמוד ריכזנו עבורכם קישורים מרכזיים – ניהול ידע איך מתחילים, מקומות בהם ניתן ללמוד את מקצוע "ניהול הידע", כנסים בעולם, קישורים מעניינים, סרטונים מגניבים….

מכירים משהו מגניב / חשוב שלא מופיע שם? לחצו על תגובה והוסיפו. זאת קהילה!

אזור דרושים

מחפשים עובדים בתחום? מחפשים עבודה? כאן תוכלו לפרסם משרות שונות הקשורות לעולם ניהול הידע.

אזור הפורום

באזור זה ריכזנו את כל המידע הקשור לפעילות פורום ניהול הידע,  אודות העמותה, אירועים וכנסים שמארגנים, כתבות בעיתונות ועוד. כאן גם תוכלו למלא טופס יצירת קשר.

 

 

שאלות ותשובות לגבי השתתפות באתר:

איך אני משתף את הקהילה בקובץ (מצגת, PDF, WORD) שיצרתי?

הכנסו לאזור האישי, לחצו על קבצים. העלנו את הקובץ לאזור האישי שלכם. העתיקו את הקישור והדביקו אותו בהודעה / פוסט או כל מקום אחר. כדי שאנשים יחשפו לתוכן שהעליתם חשוב לכתוב סטאטוס ובו הקישור לקובץ או לכתוב הודעה באחד מאזורי הדיונים.

איך אני שואל את הקהילה שאלה?

ישנם שתי אפשרויות מרכזיות – הכנס לקבוצת דיון מתאימה ושאל שם את השאלה – כל החברים הרשומים לקבוצה יקבלו נוטיפיקציה במייל וישמחו לעזור לך.

אפשרות שנייה – לפרסם סטטוס באזור האישי – הסטאטוס יופיע בעמוד הראשון באתר וכל מי שיכנס יוכל לראות ולהגיב. פחות מומלץ מכיוון שאורח החיים של סטאטוס כזה קצר יותר (כמו סטטוסים ב- Facebook – מהר מאוד נעלמים מהעין)

איך אני מעדכן את המידע עלי כולל תמונה וכו'…?

אין פשוט מזה – הכנס לפרופיל שלך ועדכן. ככל שתספר על עצמך יותר, ותיתן לאחרים להכיר אותך, כך יש סיכוי שאנשים יענו לשאלות שלך, יגיבו וירגישו שהם מכירים אותך קצת יותר.

איך אני פותח קבוצת דיון חדשה?

לפתיחה של קבוצת דיון חדשה יש לפנות להנהלת האתר.

איך אני מפרסם אירוע שמתקיים בתחום?

הכנס לפרופיל האישי שלך, ופשוט פרסם סטטוס עם תמונה או קישור לפרטי האירוע. ישנה גם קבוצת דיון ייחודים לאירועים, ניתן לפרסם שם הודעות על כנסים, אירועים, קורסים והרצאות שאנו מזמינים את הציבור הרחב לקחת בהם חלק. – כל חבר קהילה מוזמן מאוד לפרסם אירועים שעליהם שמע או שהוא שותף בארגון שלהם.

איך אני כותב בלוג?

יש שתי אפשרויות

1.  דרך הפרופיל האישי שלך – פוסטים > נכנסים לרשימה של כל הפוסטים שפרסמת (ורק אתה יכול לערוך אותם). לוחצים על add new בתפריט העליון ליצירה של פוסט חדש.

2.  חיבור הבלוג שלך במנגנון אוטומטי לפורום ניהול הידע. צור איתמנו קשר לקבלת הנחיות מדוייקות.

איך אני מתעדכן על מידע חדש באתר?

1. הירשם לניוזלטר החודשי שלנו.

2. עקוב / הירשם לקבוצות הדיון שמעניינות אותך.

3. בקר מידי פעם בעמוד השער של האתר…

איך אני משנה את התראות המייל שלי?

לחצו באזור "האזור האישי שלי" על הגדרות. כאן ניתן לשנות את הסיסמא והגדרות המייל.  לחצו על מייל, ושנו הגדרות. בתחתית הדף לחצו על קבוצות וראו על איזה קבוצות אתם מקבלים התראות. חשוב לשים לב, יש להיות רשום לקבוצה על מנת לקבל עדכונים על דיונים שמתרחשים בקבוצה.

ניפגש כולנו

לשתף, לתרום, ללמוד

כתיבת תגובה