יש לכם קישור לאתר מגניב לשתף את חברי הקהילה? 

הוסיפו אותו כתגובה לדף זה!  תודה!

שיתוף הציבור בנושאים משולחן הממשלה

אתר מרתק בנושא. Odelia Levy בדצמבר 2010 כתבה שאתר Gov.il מזמין את הציבור לקחת חלק בעיצוב וגיבוש מדיניות הממשל הפתוח. הם פתחו דיון בקישור זה ואני חושבת שאנחנו יכולים לתרום רבות לדיון. אתם מוזמנים בהמוניכם להציע, לדון, להעיר ולשתף.

מתעניינים בחדשנות? Creativity, Innovation and Entrepreneurship

ארז פריטל הפנה במאי 2013 לאתר מאוד מעניין – וסיפר כי בימים אלה אנחנו מתחילים ליישם ולקדם אתר ארגוני ניסיוני ליצירתיות, חדשנות ויזמות (Creativity, Innovation and Entrepreneurship). הרעיון הוא לרכז במקום אחד רשימות של בעיות, הצעות ורעיונות, תוך שילוב מתנדבים פעילים לקידום רעיונות ובדיקת שפיות וכן מנהלים בכירים כיזמים). בכל תהליך הפקת לקחים עולים רעיונות שלא ניתן לנסחם כלקח קלאסי ("במקרה כזה וכזה יש לפעול או להימנע מכך וכך") אותם נכון לגבש לכדי צורך ברור.
כוונתנו שאתר יתמקד תחילה בהכוונה והשגיות לתפוקות בוקטורים כמו חסכון, יעילות, אמינות, מוטיבציה ועוד. הרעיון העיקרי הוא לעודד בקרב האנשים בארגון את המעורבות בשלבים המקדימים לייזום ויישום, ולצמצם את אובדן הרעיונות היומיומיים על ידי לכידתם למקום משותף, בתמורה ל…קרדיטיזציה בארגון (בעתיד ייתכנו גם פרסים חומריים). בתהליך הפיצוח להקמת האתר, זיהיתי שני עקרונות חשובים להצלחת התהליך: 1. כל בעיה מציפה צורך עמום וסובייקטיבי, אותו נדרש למקד ולחדד במהלך התהליך – עד להבשלתו לכדי יזמות ארגונית. 2. מיצוי השונות האישית של אנשי הארגון. דוגמאות לא מחייבות – אנשים ביקורתיים יזהו ויציפו בעיות, אנשים יצירתיים יציעו פתרונות שונים לבעיות, אנשים עם ידע ארגוני וקשרים יקדמו את הפתרונות למקצוענים – לטובת ראייה רחבה יותר, אנשים ליברליים יוכלו להביע את דעתם על שפיות פתרון וסיכוייו להצליח – ואנשים עם כושר שכנוע ורטוריקה ימשכו יזמים, מנהלים, שותפים וחברות להשקעה במימוש הפתרונות המוצלחים.

רוצים לפרוש מתחום ההוראה? שושנה הררי, ממליצה  בלוג ושמו "כל רגע מחדש" והוא עוסק בעיקר בכל השלבים שחשוב, כדאי ואף רצוי לכל מורה המתכנן פרישה .

רז דותן כתב  בדצמבר 20, 2011 על קבוצה ב LinkedIn בנושא רשתות חברתיות ארגוניות בישראל

לינק לקבוצה מצורף – הם בדר"כ מאשרים חברות תוך יום-יומיים

http://ning.it/tyNrNT