המדריך המקוצר לשימוש באתר פורום ניהול הידע בישראל

אתר פורום ניהול הידע בישראל הוא רשת חברתית ומקור מידע לכל העוסקים בנושא ניהול ידע. הוא מאפשר לך לקרוא במהירות, להתעדכן, ליצור קשר עם חברים אחרים בפורום, לכתוב ולהשתתף בדיונים.

רשתות חברתיות שמות את האדם במרכז. לכן, דף הפרופיל שלך הוא המרכז שלך לכתיבה באתר, למעקב אחרי נושאים שלך בפורומים, לכתיבת פוסטים בבלוג ולקשר עם חברים באתר

מבחינה טכנולוגית, האתר מבוסס על פלטפורמת קוד פתוח WordPress ותוסף רשת חברתית BuddyPress

אזורים מרכזיים באתר

עמוד הבית

  • עמוד זה הוא שער הכניסה
  • העמוד מציג את התכנים שהתעדכנו לאחרונה ברשת החברתית ובדיונים שהתנהלו בקבוצות הדיון.
  • בעמוד זה תוכלו לנווט ולבצע פעולות דרך "התפריט האישי שלי". שם תוכלו לשנות הגדרות, להחליף תמונה, לכתוב הודעות, מאמרים ("פוסטים") ועוד.
  • ניתן גם לראות מי מחברי הקהילה מחובר עכשיו ולהירשם לקבלת ניוזלטר חודשי

אזור הפרופיל שלי

הפרופיל האישי מכיל את כל התוכן שיצרת, וכן את התוכן שציינת כמעניין אותך ואת/ה עוקב אחריו. מתוך אזור זה, תוכלו להגיע בקלות לכל המקומות שמעניינים אתכם.

 

activity

בסרגל הפעילויות תוכלו לראות את המידע על הפרופיל שלכם, הודעות ששלחתם או קיבלתם, חברים שלכם, קבוצות עניין אחריהן אתם עוקבים, פוסטים שפרסמתם וקבצים שהעליתם.

personal

בסרגל האישי תוכלו לבצע פעולות שונות כמו לכתוב הודעות מהירות לכלל חברי הרשת ולראות מידע נוסף, כגון תוכן שפרסמו החברים שלכם, תוכן שהתפרסם בקבוצות שאתם עוקבים אחריהן או תכנים שסימנתם כמועדפים.

אזור החברים

רוצים להגדיל את הרשת החברתית שלכם, להכיר עוד מומחים בתחום, לחזק קשרים חלשים? הציעו חברות לאנשים שאתם מכירים או רוצים להכיר, צרו שיחה, דיאלוג ובעיקר – אווירה של קהילה.

אזור הדיונים

אזור הדיונים הוא המקום בו אתם מוזמנים לשאול שאלות, לקבל תשובות, לשתף ברעיונות ובמחשבות, להעלות דוגמאות לעבודות שעשיתם ועוד….

מניסיון העבר למדנו, שככל שיש פחות  קבוצות דיון, ככה יש יותר תנועה בקבוצה. לכן, הוקמו מספר מצומצם של קבוצות דיון אשר עוסקים בהיבטים שונים של עולם ניהול הידע.

חשוב מאוד!! כדי לקבל עדכונים קבועים על הדיונים המתקיימים בקבוצת הדיון יש להירשם לקבוצה. 

באופן אוטומטי, כל חבר קהילה רשום לקבוצת הדיונים הכללית, אך לקבוצות האחרות יש להירשם.

אז קדימה – מוזמנים לשאול, ולהגיב!

"לכתוב"

כאן תוכלו לכתוב – לשתף בתובנות וברעיונות בצורה של בלוג. כאן גם נמצאת ספריית הקבצים ש הפורום.

את כל הבלוגרים שבינינו אנו מזמינים להתחבר למנגנון אוטומטי ייחודי שפיתוחנו – כל מי שיש לו בלוג באתר אחר יכול להעביר לנו את ה- RSS של הבלוג שלו. כל פוסט חדש יתפרסם אוטומטית גם בפורום ניהול ידע ויהיה חשוף לכל הקהילה.

רוצים לכתוב פוסט חד פעמי או מזדמן בבלוג המשותף של הקהילה?  היכנסו לאזור האישי שלכם, ולחצו על פוסטים > הוספת פוסט – תועברו ישירות לעריכה במסך העריכה של WordPress בו תוכלו לראות את כל הפוסטים שפרסמתם.

לחצו על add new בראש הדף כדי לייצור בקלות פוסט חדש.

כמובן שבאזור זה תוכלולערוך רק תכנים שאתם יצרתם ולא תכנים שאחרים כתבו.

"ללמוד"

חדשים בתחום – רוצים ללמוד על ניהול ידע?

באזור זה ריכזנו עבורכם קישורים מרכזיים – מבוא לניהול ידע, מקומות בהם ניתן ללמוד ניהול ידע, כנסים בעולם, קישורים מעניינים, סרטונים ….

מכירים משהו חשוב שלא מופיע שם? לחצו על "תגובה" והוסיפו. זאת קהילה!

"דרושים"

מחפשים עובדים בתחום? מחפשים עבודה? כאן תוכלו לפרסם משרות שונות הקשורות לעולם ניהול הידע.

אודות הפורום

באזור זה ריכזנו את כל המידע הקשור לפעילות פורום ניהול הידע,  אודות העמותה, אירועים וכנסים, כתבות בעיתונות ועוד. כאן גם תוכלו למלא טופס יצירת קשר.

 

שאלות ותשובות לגבי השתתפות באתר:

איך אני משתף את הקהילה בקובץ (מצגת, PDF, WORD) שיצרתי?

היכנסו לאזור האישי, לחצו על "קבצים". העלנו את הקובץ לאזור האישי שלכם. העתיקו את הקישור והדביקו אותו בהודעה / פוסט או כל מקום אחר. כדי שאנשים יחשפו לתוכן שהעליתם חשוב לכתוב סטאטוס ובו הקישור לקובץ או לכתוב הודעה באחד מאזורי הדיונים.

איך אני שואל את הקהילה שאלה?

אפשרלהיכנס לקבוצת דיון מתאימה ולשאול שם את השאלה. כל החברים הרשומים לקבוצה יקבלו הודעה על כך במייל וישמחו להגיב.

אפשרות שנייה – לפרסם סטטוס באזור האישי. הסטטוס יופיע בעמוד הבית באתר. שיטה זו פחות מומלצת מכיוון שאורך החיים של סטטוס קצר יותר (כמו סטטוסים ב- Facebook – מהר מאוד נעלמים מהעין)

איך אני מעדכן את המידע עלי, כולל תמונה וכו'…?

אין פשוט מזה – הכנס לפרופיל שלך ועדכן. ככל שתספר על עצמך יותר, ותיתן לאחרים להכיר אותך, כך יש סיכוי שאנשים יענו לשאלות שלך, יגיבו וירגישו שהם מכירים אותך קצת יותר.

איך אני פותח קבוצת דיון חדשה?

לפתיחה של קבוצת דיון חדשה יש לפנות להנהלת האתר.

איך אני מפרסם אירוע שמתקיים בתחום?

הכנס לפרופיל האישי שלך, ופשוט פרסם סטטוס עם תמונה או קישור לפרטי האירוע. ישנה גם קבוצת דיון ייחודים לאירועים, ניתן לפרסם שם הודעות על כנסים, אירועים, קורסים והרצאות שאנו מזמינים את הציבור הרחב לקחת בהם חלק. כל חבר קהילה מוזמן לפרסם אירועים שעליהם שמע או שהוא שותף בארגון שלהם.

איך אני כותב בלוג?

יש מספר אפשרויות:

1. ישירות מתפריט הפעולות האישי בעמוד הבית

2.  דרך הפרופיל האישי שלך – פוסטים > נכנסים לרשימה של כל הפוסטים שפרסמת (רק אתה יכול לערוך אותם). לוחצים על add new בתפריט העליון ליצירה של פוסט חדש.

3.  חיבור הבלוג שלך במנגנון אוטומטי לפורום ניהול הידע. צור איתנו קשר לקבלת הנחיות מדוייקות.

איך אני מתעדכן על מידע חדש באתר?

1. קרא בעמוד הבית של האתר את רשימת העדכונים

2. הירשם לניוזלטר החודשי שלנו.

3. עקוב / הירשם לקבוצות הדיון שמעניינות אותך.

איך אני משנה את התראות המייל שלי?

לחץ באזור "הפרופיל שלי" על "הגדרות". כאן ניתן לשנות את הסיסמא ואת הגדרות המייל.  לחצו על "מייל", ושנו הגדרות. בתחתית הדף לחצו על "קבוצות" וראו על איזה קבוצות אתם מקבלים התראות. חשוב לשים לב, יש להיות רשום לקבוצה על מנת לקבל עדכונים על דיונים שמתרחשים בקבוצה.

ניפגש כולנו

לשתף, לתרום, ללמוד