ספרים פורום ניהול הידע

פתח דבר

לפני מספר שנים, התחבטנו, בהנהלת הפורום הישראלי לניהול ידע, איך לייצר גוף ידע רלוונטי בעברית, המתאים לתרבות הישראלית; גוף ידע שיסייע בידי העוסקים במלאכת ניהול הידע בישראל לבצע את עבודתם טוב יותר. אתר העוסק בניהול ידע כבר היה קיים. אך עדיין חסרו סיפורי Case Studies ומאמרים מקצועיים מעמיקים, מצאנו את הדרך למלא את החסר; כתבנו אסופת מאמרים על ניהול ידע בישראל.

כיום, בפתחו של 2017, אנו מפרסמים את האסופה השלישית. הספרים הראשונים נחלו הצלחה. הם משמשים מנהלי ידע בארגונים, הם משמשים חוקרים באוניברסיטאות, והם משמשים יועצים וספקים. ושוב אני נפעמת. נפעמת מההתגייסות לכתיבה, נפעמת מההצלחה ומזרם הרכישה המתמשך של הספרים שכבר יצאו לאור.

עם קריאת המאמרים, אני למדה, שהספר תומך לא רק בקהל הקוראים, אם כי גם בקידום מחקר ניהול הידע בישראל. הוא מאפשר לחוקרים ישראלים במה לפרסום מחקריהם, ובכך לקדם את ניהול הידע בישראל, בדרך נוספת.

הספר הנוכחי מתמקד בשיתופיות. שיתופיות פנים ארגונית; ושיתופיות חוץ ארגונית המשליכה על השיתוף הפנימי. הוא עוסק בקשר של ארגונים עם לקוחות בחירום ובעיתות רגיעה; הוא עוסק ברשתות חברתיות ומדיה חברתית בתוך הארגון, מחוצה לו, ובממשק בין לבין. הוא עוסק בסוגיות רוחביות דוגמת שימוש בערוצים המרובים, ניהול מסמכים או מיצוי חוכמת ההמונים; והוא עוסק בסוגיות תלויות מגזר דוגמת מינהל קהילה בעירייה, פארמה, פיתוח תוכנה ועריכת דין. הוא עוסק בטכנולוגיה, במוטיבציה ותרבות. הוא מסתכל על ההווה ועל פתרונות קלאסיים, ונוגע בחדשנות ובעתיד. גם אנחנו אנשי ניהול הידע העוסקים בתחום שנים על גבי שנים למדנו ממנו רבות.

אני מבקשת לנצל את הבמה להודות לשני חבריי חברי הנהלת הפורום הישראלי לניהול ידע שהיוו יחד עימי את צוות העריכה- מר משה קליינמן ומר אביגדור שרון. יחד השקענו לא מעט מאמץ להחליט מהם המאמרים שראוי לאשר, ובעיקר איך לסייע לאלו שכתבו את המאמרים שנמצאים כאן לפניכם, לדייק עוד יותר את כתיבתם, כך שהתוצאה תהיה מיטבית.

אני מבקשת להודות לכם הקוראים על שבזכות קריאתכם אנו כותבים את הספר השלישי, ובהחלט יתכן שלא האחרון.

מדינת ישראל מובילה את שוק ניהול הידע בעולם במספר היבטים. ספר זה מהווה היבט נוסף להובלה זו.

שנמשיך להוביל יחד,

מוריה לוי  יו"ר הנהלת הפורום הישראלי לניהול ידע

ינואר 2017

 

קטלוג הספרים

 

להזמנת הספרים נא פנו לימית- yamit@kmrom.com טלפון: 054-6724777

עלות כל ספר- 50 ₪, עלות כולל משלוח- 65 ₪

להזמנת רישיון שימוש בלתי מוגבל לארגון (קובץ PDF) ניתן לפנות לימית.

כתיבת תגובה